Jak odzyskać skasowane zdjęcia z karty SD

Skasowane zdjęcia z karty pamięci? To może zdarzyć się każdemu. Niezależnie czy aparat cyfrowy wpadł w ręce małego brzdąca, czy też chwilowy brak koordynacji między okiem a ręką gdy wyskoczył komunikat „Usuń wszystko” są wielkie szanse, że zdarzyło się to również tobie.

Przede wszystkim zachowaj spokój. Najpierw wyjmij kartę pamięci z aparatu, ponieważ najważniejsze jest aby nie używać jej do momentu odzyskania usuniętych nieopatrznie zdjęć.


Podłącz kartę do komputera tak, aby móc zobaczyć jej zawartość. Najprościej jest gdy masz laptopa z wejściem na karty SD i właśnie takiej karty używa Twój aparat.

Ściągnij i zainstaluj darmowy program Panda Recovery. Prosty interfejs oraz kreator odzyskiwania czynią ten program idealny dla naszych potrzeb.

Jeśli znasz angielski to pewnie nie będziesz potrzebować mojej pomocy mimo wszystko poniżej instrukcja odzyskania usuniętych zdjęć w paru prostych krokach.

W kreatorze, od razu możesz zaznaczyć „No, I did not find my files” i kliknąć „Next”Panda Recovery - kreator odzyskiwania zdjęć

Zaznacz literę dysku, pod którą jest widoczna karta pamięci, z której zdjęcia zostały usunięte

Panda Recovery - darmowy program do odzyskiwania zdjęć

i wybierz pierwszą opcję od góry, która pozwala na przeglądanie skasowanych zdjęć:Kreator odzyskiwania zdjęć

W okienku po lewej przejdź do folderu, w którym zdjęcia znajdowały się pierwotnie i zaznacz te, które chcesz odzyskaćUsunięte zdjęcia

a następnie kliknij RecoverRecover

i wybierz miejsce gdzie chcesz zapisać odzyskane zdjęcia. Nie zapisuj zdjęć na karcie pamięci z której zostały skasowane ponieważ może to trwale uniemożliwić odzyskanie usuniętych zdjęć!

Odzyskane zdjęcia

Gdy program skończy odzyskiwać zdjęcia otwórz folder, w którym zostały przywrócone. Może zdarzyć się, że efekt będzie podobny jak na poniższym rysunku, gdzie część zdjęć będzie odzyskana prawidłowo a część niestety nie. Najczęściej powodem takiej sytuacji jest używanie karty po tym, jak zdjęcia zostały skasowane i nowe zdjęcia zostały zapisane w miejscu starych. Często oznacza to, że zdjęcia zostały utracone bezpowrotnie a zaawansowane metody ich odzyskiwania wykraczają poza ramy tego artykułu.Nie wszystkie zdjęcia udało się odzyskać

Program Panda Recovery możesz pobrać ze strony producenta lub stąd: Panda Recovery 2.2.1

Share this post

  1. Notek 2016.12.28 11:45am

    Mogę polecić ten sposób odzyskiwania zdjęć.

  2. Daniel 2019.02.15 1:12pm

    Świetnie, że jest coś takiego jak program ułatwiający odzyskiwanie danych. U mnie już kilkukrotnie zawiódł dysk i nie wiedziałem jak go odratować :/

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.