Znów można klawiszem Backspace cofać do poprzedniej strony w Chrome

naprawa backspace w google chromeNowy dodatek do Google Chrome przywraca klawisz BACKSPACE do dawnej świetności po tym jak twórcy Chrome postanowili, że od wersji 52 backspace przestanie cofać do poprzedniej strony.

Funkcja nawigacyjna klawisza backspace została wyłączona po skargach ludzi, którzy podczas wypełniania internetowych formularzy tracili wpisane dane po odruchowym wciśnięciu backspace. Teraz, żeby się nie myliło, aby wrócić do strony poprzedniej  należy nacisnąć ALT i strzałkę w lewo. Nie do końca rozumiem dlaczego nie można tego włączać/wyłączać w ustawieniach Chrome, ale nie można (przynajmniej na razie).

Jak to naprawić? Naprawa polega na zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome o nazwie „Go Back With Backspace”. Robi on dokładnie to, co wynika z jego nazwy i przywraca funkcję utraconą w najnowszej wersji Chrome czyniąc z backspace klawisz nawigacyjny.

Można go ściągnąć tutaj: Go Back With Backspace

Podobno na przestawienie się z używania backspace na nowy sposób wracania do poprzedniej strony (ALT + strzałka w lewo) potrzeba dwóch godzin. Jednak jak widać na stronie dodatku już ponad 10 tysięcy osób stwierdziło, że nie będzie się oduczać starych nawyków 🙂

 

 

Share this post

  1. Daventi 2017.07.27 5:04pm

    Bardzo ciekawie napiane. Szybko się czyta i bardzo interesujacy temat. Pozdrawiam

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.