Znów można klawiszem Backspace cofać do poprzedniej strony w Chrome

naprawa backspace w google chromeNowy dodatek do Google Chrome przywraca klawisz BACKSPACE do dawnej świetności po tym jak twórcy Chrome postanowili, że od wersji 52 backspace przestanie cofać do poprzedniej strony.

Funkcja nawigacyjna klawisza backspace została wyłączona po skargach ludzi, którzy podczas wypełniania internetowych formularzy tracili wpisane dane po odruchowym wciśnięciu backspace. Teraz, żeby się nie myliło, aby wrócić do strony poprzedniej  należy nacisnąć ALT i strzałkę w lewo. Nie do końca rozumiem dlaczego nie można tego włączać/wyłączać w ustawieniach Chrome, ale nie można (przynajmniej na razie).

Jak to naprawić? Naprawa polega na zainstalowaniu rozszerzenia do Chrome o nazwie „Go Back With Backspace”. Robi on dokładnie to, co wynika z jego nazwy i przywraca funkcję utraconą w najnowszej wersji Chrome czyniąc z backspace klawisz nawigacyjny.

Można go ściągnąć tutaj: Go Back With Backspace

Podobno na przestawienie się z używania backspace na nowy sposób wracania do poprzedniej strony (ALT + strzałka w lewo) potrzeba dwóch godzin. Jednak jak widać na stronie dodatku już ponad 10 tysięcy osób stwierdziło, że nie będzie się oduczać starych nawyków 🙂

 

 

Share this post

 1. Patrycja 2017.07.04 10:55am

  Moją ulubioną przeglądarką był Firefox ale rozglądam się za czymś nowym bo tyle łapie awarii, że chyba się przez to pożegnamy. Może wreszcie przekonam się do Chroma

 2. Tomasz 2017.07.19 2:51pm

  Bardzo się przydaje w systemie CRM. Fajnie, że to wprowadzili.

 3. Daventi 2017.07.27 5:04pm

  Bardzo ciekawie napiane. Szybko się czyta i bardzo interesujacy temat. Pozdrawiam

 4. FatBat 2018.07.27 2:07pm

  Dobrze że coś takiego zrobili ale instalacja dodatku to chyba przesada. Można było wprowadzić po prostu nową wersję z ta funkcją.

 5. Michał 2018.12.28 8:25pm

  Jak ktoś przez lata się przyzwyczaił to dwie godziny mu nie wystarczą… Wiem to z autopsji 😉

 6. Thomas 2020.04.02 10:17am

  Przydatna informacja, zwłaszcza dla osób mniej zinformatyzowanych. 😉

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.