Naprawa portów USB w stacji dokującej HP UltraSlim (Elitebook 840)

hp-ultraslimDość częsty przypadek: laptop HP EliteBook 840 i stacja dokująca HP UltraSlim. Ostatnio parę razy mieliśmy przypadek, że  porty USB w stacji dokującej nie działają.

Podłączenie do monitora zewnętrznego i sieć działa poprawnie ale urządzenia peryferyjne podłączone do portów USB w stacji dokującej już nie. Dotyczy to wszystkich urządzeń wpinanych do USB w samej stacji (mysz, klawiatura, zewnętrzny dysk itp.). Przepięcie do portów USB bezpośrednio w laptopie działa i urządzenia są widziane przez system lecz wtedy tracimy zalety używania stacji dokującej.

Przyczyn może być parę.

Jeśli porty USB nie działają w ogóle, to naprawa okazuje się dość prosta i należy ze strony http://support.hp.com/pl-pl/drivers zainstalować Intel USB 3.0 Driver for Intel 8 and U/Y Series Products.

Jeśli to nie pomogło a klawiatura nie działa już zaraz po starcie komputera (np. aby wpisać hasło do Bitlocker) to w BIOS-ie wyłącz opcję „FastBoot”.

Przy okazji stacji HP UltraSlim wspomnę jeszcze o podobnej natury problemie jednak dotyczącym monitora podpiętego kablem DisplayPort. To połączenie też bywa szwankujące i to zarówno w laptopach Elite3Book 840 G1 jak i kolejnych generacjach. Żeby monitory podpięte przez Display Port działały poprawnie należy pobrać i zainstalować HP 2013 Ultraslim Docking Station DisplayPort (DP) Hub Firmware, również ze strony HP.

A jak już jesteś na stronie ze sterownikami do urządzeń HP, to polecam również aktualizację BIOS-u w samym laptopie.

Share this post

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.