Prosta instalacja Crystal ActiveX Report Viewer

Ostatnio trafił się nam ciekawy problem. Jakaś webowa aplikacja, używająca kontrolki ActiveX Crystal Report Viewer, uparła się, że nie wyświetli raportów na jednym z komputerów.

Powinno być tak, że po kliknięciu na link w nowym okienku pojawia się raport albo wyświetla się komunikat o instalacji tej kontrolki ActiveX. W tym wypadku pytanie o instalację wyświetliło się raz, nic się nie zainstalowało i każde następne kliknięcie w link wyświetlało pustą stronę.

Po próbach z wyłączaniem zabezpieczeń Internet Explorera oraz z dezaktywacją antywirusa rozwiązaniem okazała się ręczna instalacja nieszczęsnego Crystal ActiveX Report Viewer Control.

Pliki znajdowały się w katalogu c:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Temp. Jeśli nie możecie ich znaleźć, to możecie użyć tych: Crystal-ActiveX-Report-Viewer-Control.zip

Po wypakowaniu plików lub znalezieniu ich na swoim dysku rejestrujemy cztery DLL-ki. W katalogu z powyższymi plikami otwieramy wiersz poleceń i wydajemy po kolei cztery komendy:

REGSVR32 CRVIEWER.DLL
REGSVR32 REPORTPARAMETERDIALOG.DLL
REGSVR32 SVIEWHLP.DLL
REGSVR32 SWEBRS.DLL

Gotowe!

W pliku, który jest do pobrania powyżej znajduje się tych plików więcej ale okazuje się, że sama kontrolka Crystal Report Viewer do działania wymaga tych czterech, których w systemie Windows nie było.

Share this post

  1. Sulmar 2012.02.27 11:00am

    Dzięki za przydatny wpis. Dodałem odwołanie do tego postu na moim blogu, który poświęcony jest Crystal Reports.

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.