Proste drukowanie plików SPL

Dzisiaj jeden z użytkowników zadzwonił do mnie z pytaniem czy da się wydrukować plik z kolejki jednej drukarki innej drukarce. Chodziło o to, że drukarka, na którą nieopatrznie puścił wydruk, miała awarię a nie zapisał on zmian przed zamknięciem tego dokumentu licząc na wydruk. Teraz wydruk „wisi” na niej z błędem a on nie wie jak go z niej wydostać.

Otóż da się. Najpierw należy znaleźć w ustawieniach serwera wydruku gdzie jest katalog, w którym pliki z kolejki wydruku lądują. W tym celu w Panelu Sterowania wybieramy Drukarki i faksy. Teraz z menu Plik->Właściwości serwera sprawdzamy co jest wpisane w polu Folder buforu na zakładce Zaawansowane. Dla Windows XP jest to domyślnie C:\WINDOWS\System32\spool\PRINTERS.

Następnie kopiujemy z tego folderu plik SPL, w którym znajduje się nieszczęsny wydruk. Można go łatwo rozpoznać po rozmiarze i godzinie analogicznych jak te wyświetlane w kolejce dla danej drukarki.

Teraz instalujemy darmową aplikację SPLViewer ze strony producenta lub z mojej: SPLViewer.

Otwieramy plik SPL i drukujemy na jakiejkolwiek drukarce za pomocą polecenia programu SPLViewer.

SPLViewer

U mnie pięknie wydrukowały się na PDFCreatorze a następnie, szczęśliwemu użytkownikowi wysłałem mailem dwa PDF-y, aby wydrukował sobie na wybranej, innej drukarce.

Share this post

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.