Darmowy zdalny dostęp bez instalacji

Sporadycznie zdarza się, że ktoś potrzebuje pomocy z komputerem lecz znajduje się w odległej lokalizacji a na dodatek osoba ta nie ma uprawnień do instalacji programów. Ostatnio znalazłem całkiem wygodną aplikację umożliwiającą połączenie się z tym komputerem.

Bez instalacji

Firma od LogMeIn, która dostarcza software do zdalnych połączeń i konferencji, podsiada w swojej kolekcji darmową usługę LogMeIn Express. Ostatnio zmieniła ona nazwę i znajduje się pod adresem https://join.me. Z tej strony pobrać można mały programik we flashu, który nie wymaga instalacji a jedyne jego zadanie, to wygenerowanie kodu, umożliwiającego podłączenie się do danego komputera przez Internet.

Zdalny dostęp

Bez rejestracji

Wystarczy, że osoba potrzebująca zdalnej pomocy wejdzie na tę stronę i kliknie na przycisk share. Po ściągnięciu i odpaleniu programu nie wymagane są żadne dodatkowe czynności. Należy uruchomić ten flaszowy programik, podyktować przez telefon 9-znakowy kod, który my wpisujemy w polu join na powyższej stronie i to wszystko.

Zdalna pulpit

Zdalna kontrola

Jeśli potrzebujemy przejąć kontrolę nad tym komputerem wystarczy, że osoba udostępniająca pulpit kliknie na ikonie Share control, tej obrazującej mysz komputerową.

Zdalna kontrola

Oczywiście nie umożliwia to takich czynności jak komercyjne AT&T ani Webex ale na potrzeby pomocy na odległość taki zdalny pulpit jest wystarczająco dobry.

I to wszystko za darmo

Przynajmniej na razie 🙂

Share this post

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.