Ustawienie domyślnego obrazu konta użytkownika

Trzeci odcinek z serii. Aby zakończyć dopieszczanie nowego systemu operacyjnego, gdy mam już ustawioną tapetę pulpitu oraz stronę startową Internet Explorer 8, ustawiam jeszcze obraz konta użytkownika na logo firmowe. W Windows 7 jest to na tyle proste, że nie darowałbym sobie gdybym to pominął.

Poniżej dowiesz się jak ustawić domyślny obrazek Windows dla każdego użytkownika, logującego się po raz pierwszy do danego komputera.

Wystarczy uruchomić Edytor lokalnych zasad grupy – gpedit.msc i w Konfiguracja komputera | Szablony administracyjne | Panel sterowania | Konta użytkowników włączyć opcję Zastosuj domyślny obraz logowania dla wszystkich użytkowników.

To ustawienie pozwala administratorowi zmienić standardowy obraz logowania dla wszystkich użytkowników systemu na domyślny. Można go użyć do ustawienia w tym miejscu np. logo firmy. Gdy ta opcja jest włączona wszyscy użytkownicy będą mieli ustawiony ten sam plik.

Gdzie są domyślne obrazy konta użytkownika w Windows 7?

Obrazy do konta użytkownika w Windows 7 znajdują się w %PROGRAMDATA%\Microsoft\User Account Pictures\ więc wystarczy podmienić user.bmp na swój wybrany plik BMP i dzieło skończone..

Share this post

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

O mnie

Dobromir Chodkowski

Jestem informatykiem z zawodu oraz z zamiłowania, pasjonatem fotografii.

Nieraz udaje mi się znaleźć czas w i wtedy dzielę się z Wami swoją wiedzą informatyczną.

aVaria - codzienność informatyka

2014 r., Amstelveen,Netherlands

O aVarii

Znajdziesz tu porady komputerowe, sztuczki oraz rozwiązania z dziedziny IT i tematów pokrewnych.

Jeśli interesuje Cie jakiś temat, skontaktuj się ze mną, a postaram się znaleźć czas, aby interesujące Cię kwestie opisać i wytłumaczyć.