Kolejnym ustawieniem, po zmianie domyślnej tapety w Windows 7 podczas przygotowania obrazu systemu operacyjnego, jest strona startowa Internet Explorer. W przypadku Windows 7 i Internet Explorer 8 można równocześnie wyłączyć wyskakujące okienko Konfigurowanie programu Windows Internet Explorer 8.

Domyślne ustawienia strony startowej Internet Explorer 8 są kopiowane z rejestru profilu Default User i znajdują się w pliku NTUSER.DAT. Żeby podmienić wpisy rejestru dla IE 8 należy w Edytorze rejestru zaznaczyć gałąź HKEY_USERS, w menu plik wybrać opcję Załaduj gałąź rejestru i otworzyć plik %SystemDrive%\Documents and Settings\Default User\NTUSER.DAT. Jako nazwę klucza trzeba podać coś np. DefUser. Drobna uwaga: plik NTUSER.DAT jest ukryty dla przeglądania więc jego nazwę można wpisać z ręki albo w Opcjach folderów wyłączyć „Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”.

Aby ułatwić dopisywanie odpowiednich wartości ja do notatnika wklejam poniższe wpisy:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_USERS\DefUser\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
"Disable Script Debugger"="yes"
"Start Page"="http://intranet"
"Default_Page_URL"="http://intranet"
"NoUpdateCheck"=dword:00000001
"Enable Browser Extensions"="yes"
"IE8RunOnceLastShown"=dword:00000001
"IE8RunOnceLastShown_TIMESTAMP"=hex:f2,2e,44,92,18,ab,ca,01
"IE8RunOncePerInstallCompleted"=dword:00000001
"IE8RunOnceCompletionTime"=hex:34,1e,f5,9e,18,ab,ca,01
"IE8TourShown"=dword:00000001
"IE8TourShownTime"=hex:3e,8f,f7,9e,18,ab,ca,01

i zapisuję jako plik z rozszerzeniem REG. Następnie klikając na niego ładuję zmiany do rejestru, co oszczędza trochę wklepywania.

Na koniec zaznaczamy gałąź DefUser i z menu plik należy wybrać opcję Zwolnij gałąź rejestru co zachowuje zmiany w naszym pliku NTUSER.DAT i pozwala na użycie go podczas przygotowania profilu dla nowego użytkownika.

Powyższe ustawienia wyłączają okienko Konfigurowanie programu Windows Internet Explorer 8 wyskakujące przy pierwszym uruchomieniu IE8 oraz ustawiają stronę startową na http://intranet.